Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.
[mc4wp_form id="4890"]
Zapisz Zapisz

Kabızlığa Karşı Ceviz ve Kayısı Suyu

Kabızlık kişilerin ortak sorunu. Her yaştaki insanın kabızlık çektiği bir dönem mutlaka vardır. Kabızlık şişkinlik, karında ağrı, nefes darlığı gibi bir çok sorunu beraberinde getirmektedir. Kabızlık çekiyorsanız evinizdeki malzemelerden çok kolay hazırlayacağınız bu tarifi denemenizi öneriyorum.

Kabızlığa karşı ceviz ve kayısı suyu nasıl hazırlanır?

1 tam cevizi içi ve 1 gün kurusu kayısıyı akşamdan 1 bardak suyun içine koyun bir gece bekletin. Sabah kalktığınızda ilk iş olarak hiç bir şey yeyip, içmeden, akşamdan hazırladığınız bu suyu için, ardından ceviz ve kayısıyı yiyin. Kabızlık sorununuza iyi gelecektir. Çünkü ceviz ve kayısı bağırsak hareketlerini artırarak, besinlerin sindirimini  kolaylaştıracak ve daha rahat dışkılama sağlayacaktır.

Kabızlık çekmemek için tüketilen besinlere dikkat edilmesi gerekmektedir. Yeterince su içmeye özen göstermek. Yemeklerde sebzeye ağırlık vermek, meyve yenileceği zaman posadan zengin olanlarını kabuklarıyla tüketmek, haftada en az iki defa baklagil tüketmek, ekmeği beyaz yerine tahıllı tüketmek, günde 2 adet incir veya kuru kayısı veya kuru mürdüm eriği tüketmek bağırsakların düzene sokulmasına yardımcı olacaktır.

Henüz Yorum Yapılmamış.

DÜŞÜNCELERİNİZİ PAYLAŞIN.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir